KONSEPT

ŞEHRİN İÇİNDE, ŞEHİRDEN AYRI BİR DÜNYA...

Kocaeli’nin günden güne değerlenen bölgesi Çayırköy’de Pekdemir imzasıyla modern ve standartların üzerinde bir Semt yükseliyor. Bu modern semtin bir yanı şehre, bir yanı ise sonsuz bir yeşilliğe uzanıyor.

E-KATALOG İNDİR

ŞEHRİN İÇİNDE,,
ŞEHİRDEN AYRI BİR DÜNYA...

Kocaeli’nin günden güne değerlenen bölgesi Çayırköy’de Pekdemir imzasıyla modern ve standartların üzerinde bir Semt yükseliyor. Bu modern semtin bir yanı şehre, bir yanı ise sonsuz bir yeşilliğe uzanıyor.

Yine 73 yıllık Pekdemir güvencesinin eseri olan Semt Kocaeli, bu şehirdeki seçkin yaşamın en önemli temsilcilerinden biri. Kocaeli’ye yeni bir soluk getirecek olan bu semtte, yaşamaya değer ne varsa hepsi bir arada.

Geniş peyzaj alanları, proje içinde korunan yarım asırlık meşe ağaçları, marketi, fitness merkezi, çocuklar için park alanları ve restoranıyla bütün güzellikler burada yanı başınızda.

Şehirdeki konut algısına farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Semt Kocaeli her yönüyle modern, çevreci ve benzerlerinden ayrışan bir proje.

MİMARIN GÖZÜNDEN

Konutları ve bir araya geldikleri yerleşkeyi tasarlarken yaşam odaklı olması üzerinde yoğunlaştık. Bulunduğu doğa içerisinde yabancılaşmasın ve hatta zaman içerisinde daha da kuvvetlenecek kendi doğası/peyzajı ile bulunduğu yerin bir parçası olsun, kullanıcı temelli, net, kendisini hem mimari dil hem de fiziki olarak eskitmeyecek, her yaş temelli sosyalleşmeye de uygun çağdaş bir yaşam ortamı kurgulamak istedik.

Cem Sorguç / CM Mimarlık
Semt Kocaeli Projesi’nin Mimarı

SMARTAPP UYGULAMASI

Kocaeli’de bir ilk olan Smartapp uygulaması, Semt Kocaeli’nin hayatı kolaylaştıran akıllı platformu.
Smartapp’te taksiden markete, restorandan site içi kameralara, güvenlikten sarı sayfalara ve hatta iletişim portalına kadar her türlü hizmet parmakların ucuna geliyor, yaşam çok daha kolaylaşıyor. Sadece Semt Kocaeli’de yaşayanlara özel bir ayrıcalık olan Smartapp’i telefonuna yükleyen herkes, bu ayrıcalıklı dünyaya dahil oluyor ve oturduğu yerden ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

KONUM

  • Kocaeli’nin gelişen ve değerlenen bölgesi Çayırköy’de
  • Şehir merkezine 10 dakika
  • Yahyakaptan’a 4 dakika
  • 3. havalimanı ve 3. köprü bağlantı yollarına 2 km
  • Şehir, deniz ve orman manzarası
HARİTADA GÖSTER